Հուլիսի 25-ին Սիրիայի Էս Սուվեյդա գավառում «Իսլամական պետության» (ԻՊ) ահաբեկիչների կողմից պատանդ վերցված անձանցից 6-ն ազատ է արձակվել:
Գավառի ղեկավար Ամիլ ալ Իշշին հայտնել է, որ ազատ է արձակվել 4 երեխա և 2 կին: «Մյուսներն ազատ կարձակվեն առաջիկայում»,-հավաստիացրել է նա, հայտնում է «Կոմերսանտը»:
Հուլիսի 25-ին ԻՊ-ն Էս Սուվեյդայում մի շարք ահաբեկչոթյուններ է իրականացրել և մի քանի գյուղ գրավել: Ահաբեկիչների գերության մեջ էր հայտնվել 17 տղամարդ, 30 կին և երեխա: Օգոստոսին տեղեկություններ հայտնվեցին, որ պատանդերից մեկը սպանվել է՝ նրա հարազատները ստացել էին մահապատժի տեսագրությունը: ԻՊ-ն պատանդների սպանության մասին չէր հայտարարել:

20 Октябрь 2018 - 08:31 AMT
Шестеро из похищенных террористами группировки «Исламское государство» (ИГ) 25 июля в провинции Эс-Сувейда на юге Сирии заложников освобождены.
Губернатор провинции Амир аль-Ишши сообщил, что были освобождены две женщины и четверо детей. «Остальные будут освобождены в ближайшем будущем»,— заверил он, пишет «Ъ».
25 июля ИГ провело в Эс-Сувейде серию терактов и захватило несколько селений. Сообщалось, что всего в плену у террористов оказались 17 мужчин, 30 женщин и детей. В августе появилась информация, что один из заложников был убит, его родственники получили видео казни. ИГ об убийстве заложника не сообщало.