7 Նոյեմբեր 2018 - 11:33 AMT
Դերասանուհին այդ կոչմանն է արժանացել երաժշտության ասպարեզում ունեցած նվաճումների համար: Ըստ քննադատների, Գրանդեն «աստղ է դարձել իր պայմանները թելադրելով՝ երբեք չհարելով որոշակի թրենդի կամ երաժշտական ուղղության», գրում է Lenta.ru-ն:
Քննադատները նշել են նաև երգչուհու ակտիվ պայքարը սոցցանցերում սեռական փոքրամասնությունների իրավունքների, կանանց և տղամարդկանց իրավահավասարության և զենքի վաճառքը կանոնակարգող օրենքներ ընդունելու համար:
Արիանա Գրանդեն կինոյի և թատրոնի 25-ամյա դերասանուհի է, փոփ երգչուհի և ֆոտոմոդել: Նա 4 ալբոմ ունի ձայնագրած, վերջին Sweetener ձայնասկավառակը թողարկվել է 2018-ի օգոստոսին:
2017-ի մայիսին բրիտանական Մանչեսթերում Գրանդեի համերգի ժամանակ պայթյուն տեղի ունեցավ, ահաբեկչությանը զոհ գնաց 22 մարդ, այդ թվում երեխաներ: Պատասխանատվությունը ստանձնեց «Իսլամական պետությունը»:

Американская певица Ариана Гранде стала женщиной года по версии музыкального журнала Billboard.
Артистка получила звание журнала Billboard за заслуги в музыкальной индустрии. По словам критиков, Гранде «стала звездой на своих условиях, никогда не склоняясь к какому-то определенному тренду или направлению в музыке», пишет Lenta.ru.
Певицу также отметили за ее активную борьбу в соцсетях за права сексуальных меньшинств, равноправие женщин и мужчин и принятие законов, регулирующих продажу оружия.
Ариана Гранде — 25-летняя актриса кино и театра, поп-певица и фотомодель. В ее дискографии четыре студийных альбома. Последняя пластинка, Sweetener, вышла в августе 2018-го.
В мае 2017 года во время завершения концерта Гранде в британском Манчестере произошел взрыв. Жертвами теракта стали 22 человека, среди них были дети. Ответственность за произошедшее взяла на себя группировка «Исламское государство».