ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Տաուզանդ Օքս քաղաքի բարում կրակոցներ են հնչել: Ինչպես հայտնում է Los Angeles Times-ը ոստիկանների վրա հղումով, փոխհրաձգությունը տեղի է ունեցել Borderline Bar & Grill հաստատությունում: Ոստիկաններից մեկն ասել է, որ առնվազն 30 կրակոց է հնչել և այցելուներից կան զոհեր:
Վերջին տվյալներով զոհերի թիվը հասել է 11-ի, չհաշված կրակողին և ոստիկանության շերիֆին, որոնք նույնպես մահացել են, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Բազմաթիվ են նաև վիրավորները:
Իշխանությունները խնդրում են քաղաքացիներին խուսափել այդ շրջան այցելելուց, գրում է Vesti.ru-ն:
Borderline-ը թեմատիկ բար է, որտեղ կենդանի երաժշտության համերգներ են անցնում: Ըստ հաստատության կայքի, նոյեմբերի 7-ին միջոցառում էր նախատեսված տեղի քոլեջի ուսանողների համար:

8 Ноябрь 2018 - 08:41 AMT
Как сообщает газета Los Angeles Times со ссылкой на сотрудников полиции, перестрелка произошла в заведении Borderline Bar & Grill. Один из полицейских рассказал, что прозвучало по меньшей мере 30 выстрелов и среди посетителей бара есть жертвы.
В настоящий момент район Moorpark Road оцеплен полицией, по периметру стоят автомобили скорой помощи. Власти просят граждан избегать посещения этого района, пишет Vesti.ru.
Borderline — это тематический бар, в котором проводятся концерты живой музыки. Как написано на его сайте, на 7 ноября в заведении было запланировано мероприятие для студентов местного колледжа.