Ավստրալական Մելբուրնում ավտոմեքենան մխրճվել է առևտրի կենտրոնի մեջ, վարորդը հրկիզել է մեքենան ու դանակով հարձակվել մարդկանց վրա: Այդ մասին Twitter-ի աքաունթում հայտնում է ABC Melbourne ռադիոկայանը:
Հարձակվողին հաջողվել է 3 մարդու վիրավորել, որոնցից մեկը տեղում մահացել է, մյուս 2-ը՝ հոսպիտալացվել: Փորձելով հարձակվել ոստիկանների վրա՝ ոճրագործը հրազենային վիրավորում է ստացել և հոսպիտալացվել է, այժմ նա կրիտիկական վիճակում է: Հանցանքի վայր ժամանած հրշեջ ծառայությունը մարել է հրդեհը, գրում է Lenta.ru-ն:
Ոստիկանները դեռևս տեղեկություն չունեն ահաբեկիչների հետ կասկածյալի հնարավոր կապի մասին, սակայն, հետաքննությունը շարունակվում է:
2017-ի դեկտեմբերին Մելբուրնում նմանատիպ միջադեպ տեղի ունեցավ: Այն ժամանակ հետիոտնային անցումում վրաերթի հետևանքով 14 մարդ էր տուժել: Մինչ այդ, հունվարին նմանատիպ գրոհի հետևանքով 6 մարդ էր զոհվել, այդ թվում մանկահասակ երեխա, 30 մարդ վիրավորվել էր: Ոստիկանությունը միջադեպն ահաբեկչություն չէր համարել:

9 Ноябрь 2018 - 09:43 AMT
Мужчина в австралийском Мельбурне врезался на машине в торговый центр, поджег автомобиль и напал на людей с ножом. Об этом сообщается Twitter-аккаунте радио ABC Melbourne.
Нападавшему удалось ранить троих. Один из них скончался на месте, двое других госпитализированы. Пытаясь атаковать полицейских, злоумышленник получил огнестрельное ранение и госпитализирован, в настоящий момент он в критическом состоянии. Прибывшая на место преступления пожарная служба потушила горящую машину, пишет Lenta.ru.
У полицейских пока нет информации о возможных связях подозреваемого с террористами, но расследование продолжается.
В декабре 2017 года в Мельбурне произошел схожий инцидент. Тогда в результате наезда машины на пешеходов пострадали 14 человек. До этого, в январе того же года, в результате такой же атаки погибли шестеро, в том числе грудной ребенок, 30 человек получили ранения. Полиция не классифицировала нападение как террористический акт.