12 Նոյեմբեր 2018 - 09:56 AMT
Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր կարծիքն է ներկայացրել լոնդոնյան ակումբի նոր մարզչի՝ Ունան Էմերիի աշխատանքի մասին:
«Չեմ ասի, թե շատ բան է փոխվել «Արսենալում» Վենգերի հեռանալուց հետո: Միայն մարզիչն է փոխվել: Փաստացի նա հեշտությամբ փոխեց «Արսենալի» ֆուտբոլի մշակույթը»,-ասել է Մխիթարյանը, գրում է The Telegraph-ը:
Ըստ նրա, մարդկանց մոտ կրկին հավատ առաջացավ լոնդոնյան ակումբի ֆուտբոլիստների հանդեպ. «Որովհետև մենք նորովի սկսեցինք խաղալ: Երկրպագուների համար հաղթանակներից ավելի հաճելի բան չկա»,-ասել է Մխիթարյանը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչն է փոխել Էմերին ակումբում՝ Մխիթարյանն ասել է.«Խաղի ոճը, խաղի փիլիսոփայությունը: Շատ բան չէ, բայց նա դա արել է Արսեն Վենգերի 22 տարվա ընթացքում կառուցածի հիման վրա: Ֆուտբոլիստներն ընդունել են բոլոր պայմանները, այն ամենն, ինչ մեզանից ակնկալում է Էմերին»:
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 12-րդ տուրում Լոնդոնի «Արսենալը» ոչ ոքի է խաղացել «Վուլվերհեմփթոնի» հետ՝ 1:1 հաշվով: Մխիթարյանի գոլը 86-րդ րոպեին փրկել է «Արսենալին» վերջին 16 խաղում առաջին պարտությունից:
«Արսենալը» 24 միավորով պահպանել է 5-րդ հորիզոնականը, իսկ Հենրիխ Մխիթարյանն իր երկրորդ գոլն է խփել Անգլիայի ընթացող առաջնությունում:

Полузащитник сборной Армении и «Арсенала» Генрих Мхитарян поделился своим мнением относительно работы нового тренера лондонского клуба Унаи Эмери.
«Не скажу, что у «Арсенала» много изменилось после ухода (прежнего тренера Арсена) Венгера. Изменился только тренер. По факту он легко изменил культуру футбола «Арсенала», – отметил Мхитарян, пишет The Telegraph.
По его словам, люди вновь поверили в игроков лондонского клуба: «Потому что мы заиграли по-новому. Для болельщиков нет ничего приятнее, чем победы», – сказал Мхитарян.
Отвечая на вопрос, что Эмери изменил в клубе, Мхитарян отметил: «Стиль игры, философию игры. Не так много, но он построил это на базе Арсена Венгера, выстроенной за 22 года. Игроки приняли все условия, все, чего от нас ожидает Эмери».
В матче 12-го тура английской премьер-лиги лондонский «Арсенал» на поле стадиона «Эмирэйтс» сыграл вничью с «Вулверхэмптоном» – 1:1. Гол Мхитаряна на 86-й минуте спас «Арсенал» от первого поражения за 16 матчей.
«Арсенал» с 24-я очками остался на 5-м месте, а Генрих Мхитарян забил свой второй гол в текущем чемпионате Англии.