23 Նոյեմբեր 2018 - 07:33 AMT
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը դուրս է գրվել առողջարանից և արդեն տանն է: Այդ մասին հայտնել է նրա ընկերը՝ Արթուր Սողոմոնյանը:
«Նա դուրս է գրվել առողջարանից, տանն է, ապաքինվում է: Նոր եմ նրա հետ խոսել: Հաջորդ շաբաթվանից Ջիգարխանյանը մտադիր է թատրոն այցելել և դիտել «Մոլիերի» պրեմիերան, որին այդքան սպասել է»,-ասել է Սողոմոնյանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ մի շարք ԶԼՄ-ներ հաղորդագրություններ էին տարածել, որ Արմեն Ջիգարխանյանի «ինքնազգացողությունը կտրուկ վատթարացել է»՝ դերասանի ընկերուհու վրա հղումով: Ջիգարխանյանն ապաքինվում էր առողջարանում:

23 Ноябрь 2018 - 07:00 AMT
Народный артист СССР Армен Джигарханян выписался из санатория и поправляется дома. Об этом сообщил друг актера Артур Согомонян.
«Армен Борисович выписался из санатория, он дома, поправляется. Я только что с ним разговаривал, со следующей недели он планирует выйти в театр и увидеть премьеру «Мольера», которую он так долго ждал», — сказал Согомонян, пишет РИА Новости.
Ранее ряд СМИ сообщили со слов подруги артиста, что у Джигарханяна «сильно ухудшилось самочувствие». Актер проходил курс лечения в санатории.