22 Դեկտեմբեր 2018 - 06:53 AMT
Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում «Իմ քայլը» դաշինքի հաղթանակի կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է. «Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեր գլխավորած «Իմ քայլը» դաշինքի վստահ հաղթանակի կապակցությամբ: Ընտրությունների արդյունքներն արտացոլում են ժողովրդի բարձր վստահությունը Ձեր կողմից իրականացվող բարեփոխումների և դրական գործունեության նկատմամբ:
Վստահ եմ, որ Ղրղզստանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունները՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի վրա, հետագայում ևս կշարունակեն զարգանալ ի շահ երկու ժողովուրդների», հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ժեենեբեկովը մաղթել է Փաշինյանին քաջառողջություն, երկար տարիների կյանք, հաջողություններ պետական գործերում, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

22 Декабрь 2018 - 08:13 AMT
Президент Кыргызской Республики Сооронбай Жээнбеков направил поздравительное послание и.о. премьер-министра Республики Армения Николу Пашиняну в связи с победой блока «Мой шаг» на внеочередных парламентских выборах. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
«От всего сердца поздравляю вас с уверенной победой возглавляемого Вами блока «Мой шаг». Результаты выборов отражают высокое доверие народа к реализуемым вами реформам и позитивной деятельности», – говорится в послании.
Президент выразил уверенность, что отношения между Киргизией и Арменией, основанные на взаимном уважении, будут и впредь развиваться в интересах двух народов.
«Желаю вам крепкого здоровья, многих лет жизни, успехов в государственных делах, а дружественному армянскому народу – мира и процветания», – говорится в поздравлении.