15 Հունվար 2019 - 07:05 AMT
ԱՄՆ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
«Ողջունելով նախագահ Թրամփին ՀՀ նախագահի, վարչապետի ու ժողովրդի անունից` դեսպան Ներսեսյանը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է Հայաստանը ներկայացնել ԱՄՆ-ում այս կարևոր ժամանակաշրջանում», – ասված է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հավատարմագրերի հանձնման արարողության ընթացքում տեղի ունեցած կարճ զրույցի ընթացքում նախագահ Թրամփն ու դեսպան Ներսեսյանը կարևորել են տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնմանն ուղղված քայլերը:
Կողմերը շեշտել են ամերիկահայ համայնքի դերակատարությունը երկու երկրի միջև բարեկամության զարգացման գործում:

15 Январь 2019 - 08:03 AMT
Новый чрезвычайный и полномочный посол Армении в США Варужан Нерсесян вручил свои верительные грамоты президенту США Дональду Трампу. Об этом в Facebook сообщает посольства РА в США.
«Приветствовав Трампа от имени президента, премьер-министра и народа Армении, посол Нерсесян отметил, что считает большой честью представлять Армению в США в такой важный период времени», – говорится в заявлении посольства.
В ходе краткой беседы в рамках церемонии вручения грамот Трамп и Нерсесян отметили важность шагов, направленных на расширение двустороннего сотрудничества в разных сферах.
Стороны отметили роль армяно-американской общины в деле развития дружественных отношений двух стран.