16 Հունվար 2019 - 07:34 AMT
Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ, հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Աբեն, մասնավորապես, ընդգծել է, որ Հայաստանը Ճապոնիայի հուսալի գործընկերն է, որը կիսում է այնպիսի հիմնարար արժեքներ, ինչպիսիք են ազատությունը, ժողովրդավարությունը, մարդու իրավունքները, օրենքի գերակայությունը, և երկու երկրները սերտորեն գործակցում են ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային ասպարեզում:
«Վստահ եմ՝ Ձեր ղեկավարությամբ մեր երկրների հարաբերությունները հետագա ընդլայնման և զարգացման մեծ ներուժ ունեն: Հույս ունեմ, որ Ճապոնիայի և Հայաստանի, ինչպես նաև մեր ժողովուրդների միջև կապերը կշարունակեն խորանալ և ամրապնդվել: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ՝ ի շահ Հայաստանի հետագա բարգավաճման», – ասված է Ճապոնիայի վարչապետի ուղերձում

Премьер-министр Японии Синдзо Абэ направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю его назначения на пост премьер-министра Республики Армения. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Синдзо Абэ, в частности, подчеркнул, что Армения является надежным партнером Японии и разделяет с ней такие ценности, как свобода, демократия, права человека, верховенство закона, а оба государства тесно сотрудничают как в двустороннем формате, так и на международной арене.
«Уверен, что под вашим руководством отношения между нашими странами имеют большой потенциал для дальнейшего расширения и развития. Надеюсь, что связи между Японией и Арменией, а также нашими народами будут и впредь углубляться и укрепляться.
Желаю вам крепкого здоровья и успехов на благо дальнейшего процветания Армении», – говорится в послании премьера Японии.