16 Հունվար 2019 - 09:33 AMT
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ՝ հույս հայտնելով, որ ՀՀ հետ համագործակցությունը կշարունակվի և կակտիվանա:
Վալերի Սեմերիկովի ուղերձում, մասնավորապես, նշված է. «Խնդրում եմ ընդունել ամենաջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Խորհրդարանական վերջին ընտրությունների արդյունքները վերահաստատում են, որ Հայաստանի ժողովուրդը Ձեր կողմից հայտարարված ժողովրդավարական խորը բարեփոխումների ուղղության հետ հույսեր է կապում և պատրաստ է մասնակցել դրա իրականացմանը՝ հանուն սեփական երկրի լավ ապագայի: Վստահ եմ, որ հենվելով այդ աջակցության վրա՝ Ձեր գլխավորած կառավարությունը կհասնի զգալի առաջընթացի ՝ քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական և հասարակական կյանքի բոլոր ոլորտներում:
Հույս ունենք շարունակել և ակտիվացնել համագործակցությունը Հայաստանի Հանրապետության հետ ՀԱՊԿ ձևաչափում՝ կազմակերպության հետագա զարգացման և ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների անվտանգության ապահովման ներուժի բարձրացման ուղղությամբ՝ միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներին և սպառնալիքներին հակազդելու նպատակով»:
Սեմերիկովը Փաշինյանին մաղթել էքաջառողջություն, բարեկեցություն և մեծ հաջողություններ՝ ի շահ Հայաստանի և նրա ժողովրդի, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

Исполняющий обязанности генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Валерий Семериков направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Армении. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
«Результаты прошедших недавно выборов в Национальное собрание подтверждают, что народ Армении связывает с объявленным вами курсом глубоких демократических реформ надежды на лучшее будущее своей страны и готов активно участвовать в его осуществлении. Убежден, что, опираясь на эту выраженную поддержку, возглавляемое Вами правительство добьётся ощутимого прогресса во всех областях политической, социально-экономической и общественной жизни.
Рассчитываем на продолжение и активизацию сотрудничества с Республикой Армения в формате ОДКБ в целях дальнейшего развития и повышения потенциала по обеспечению безопасности государств-членов ОДКБ в противодействии вызовам и угрозам международной и региональной безопасности»,- говорится в послании.
Семериков также пожелал Пашиняну крепкого здоровья, благополучия и больших успехов на благо Армении и ее народа.