23 Հունվար 2019 - 14:40 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 23-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնի հետ: Այս մասին Փաշինյանը գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Քննարկեցինք տարածաշրջանային իրավիճակին և երկկողմ հարաբերություններին վերաբերվող հարցեր: Թե պարոն Բոլթոնը, թե ես ընդգծեցինք հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կարևորությունը մեր կառավարությունների համար: Պայմանավորվեցինք շարունակել քննարկումները մեր հարաբերությունների հետագա զարգացման շուրջ», – ասել է Փաշինյանը:
Վարչապետը նաև հավելել է, որ Արցախյան հիմնահարցին անդրադարձ չի եղել:
ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը ՀՀ-ում պաշտոնական այցով եղել է 2018 թվականին աշնանը։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с советником президента США по национальной безопасности Джоном Болтоном. Об этом сам премьер написал в Facebook.
«Обсудили вопросы, касающиеся региональной ситуации и двусторонних отношений. И господин Болтон, и я подчеркнули важность армяно-американских отношений для наших правительств. Договорились продолжить обсуждения вокруг дальнейшего развития наших отношений», – отметил Пашинян.
Премьер также добавил, что в ходе беседы не был затронут вопрос карабахского конфликта.
Советник президента США по национальной безопасности Джон Болтон посетил Армению с официальным визитом осенью 2018 года.