Հայաստանի հավաքականի և ղազախական Ակտյուբինսկի «Ակտոբե» ակումբի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլին, որը խաչաձև հյուսվածքների վնասվածք էր ստացել, վիրահատվել է Բրազիլիայում: Նրա վիրահատությունը Սան Պաուլուի կլինիկաներից մեկում հաջող է անցել:
Արդեն վիրահատության հաջորդ օրը Մարկոսը սկսել է վերականգնման փուլը, որը, սակայն, ժամանակ կպահանջի, գրում է «Ակտոբեի» մամուլի ծառայությունը:
Պիզելլին վնասվածքը ստացել էր 2018-ի հոկտեմբերի 16-ին Հայաստանի հավաքականի կազմում Մակեդոնիայի հետ հանդիպման ժամանակ, որն ավարտվել է 4:0 հօգուտ Հայաստանի: Պիզելլին գոլի հեղինակ դարձավ 12-րդ րոպեին, իսկ 22-րդ րոպեին հեռացավ մարզադաշտից պատգարակի վրա:
Ղազախստանում նախորդ խաղաշրջանում Պիզելլին 18 գոլի և 9 գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել 24 խաղում: Նա ճանաչվել է Ղազախստանի առաջնության լավագույն ռմբարկու և լավագույն ֆուտբոլիստ: Իսկ 2018-ի արդյունքներով Մարկոսը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ:

24 Январь 2019 - 06:47 AMT
Полузащитник сборной Армении и казахского клуба «Актобе» Маркос Пиззелли, получивший повреждение крестообразных связок, успешно прооперирован в Бразилии. Об этом сообщает пресс-служба казахского ФК.
Операция состоялась в одной из клиник Сан-Паулу. Футболист приступает к процессу реабилитации, ему нужно время для восстановления.
«Коллектив футбольного клуба «Актобе» желает скорейшего выздоровления Маркосу и возвращения в строй», – отмечается в сообщении ФК.
Пиззелли получил травму 16 октября в матче за сборную Армении против Македонии (4:0). Он забил на 12-й минуте, а на 22-й покинул поле на носилках.
В прошедшем сезоне КПЛ Пиззелли забил 18 голов и отметился девятью ассистами в 24 играх. Он стал лучшим бомбардиром и был признан лучшим игроком чемпионата Казахстан. По итогам года, он стал лучшим игроком Армении.