25 Հունվար 2019 - 13:02 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը Մոսկվայում քննարկել են երկկողմ համագործակցությունը տնտեսության ոլորտում: Հանդիպումը տեղի է ունեցել հայկական կողմի խնդրանքով, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Հունվարի 25-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահի բանակցությունները ՀՀ վարչապետի հետ: Հանդիպումը տեղի է ունեցել հայկական կողմի խնդրանքով: Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական առևտրատնտեսական համագործակցության ակտուալ հարցեր և փոխգործակցության այլ ասպեկտներ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հունվարի 25-ի աշխատանքային օրակարգում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում չկա: Այդ մասին հայտնել էր ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:

Находящийся с рабочим визитом в России премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился со своим российском коллегой Дмитрием Медведевым. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.
Встреча состоялась по просьбе армянской стороны.
«Переговоры председателя правительства РФ с премьер-министром Армении прошли 25 января в Москве. Встреча состоялась по просьбе армянской стороны. Главы правительств обсудили актуальные вопросы российско-армянского торгово-экономического сотрудничества и другие аспекты взаимодействия», – говорится в сообщении.
Ранее пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил, что в расписании Владимира Путина не значится встреча с премьером РА Николом Пашиняном.