29 Հունվար 2019 - 06:56 AMT
Փետրվարի 1-ին Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը կընդունի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, հայտնել է երկրի կառավարության խոսնակ Շտեֆեն Զայբերտը:
«Մերկելը 2019 թվականին փետրվարի 1-ին, դաշնային կանցլերի նստավայրում զինվորական պատիվներով կընդունի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին», – ասել է Շտեֆեն Զայբերտը:
Նախատեսված է զրույց՝ ճաշի շրջանակում, որի ընթացքում դաշնային կանցլեր Մերկելն ու վարչապետ Փաշինյանը մտքեր կփոխանակեն երկկողմ և տնտեսական հարաբերությունների, ինչպես նաև արտաքին և անվտանգային քաղաքականության հարցերի շուրջ:

29 Январь 2019 - 07:35 AMT
Канцлер Германии Ангела Меркель 1 февраля в Берлине примет премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Об этом сообщил спикер федерального правительства Германии Штефен Зайберт.
По его словам, запланирована беседа лидеров двух стран в рамках рабочего обеда, в ходе которой Меркель и Пашинян обсудят двусторонние и экономические отношения, вопросы внешней политики и безопасности.
В декабре 2018 года Ангела Меркель поздравила тогда еще и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна с победой его блока «Мой шаг» на внеочередных выборах в Национальное собрание РА. Она отметила, что будет рада встретиться с нимв ближайшем будущем.