ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և լեհական «Լուբավա» ռազմարդյունաբերական ձեռնարկության ներկայացուցիչներին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է հայ-լեհական կապերի շարունակական զարգացումը և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստակամ է քննարկել այդ ուղղությամբ անելիքները:
Դեսպան Չեպլակն իր հերթին խոսել է ՀՀ-ի հետ երկկողմ հարաբերությունների խորացման կարևորության մասին և վերահաստատել է ՀՀ վարչապետին ուղղված՝ Լեհաստան այցելելու հրավերը:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ռազմարդյունաբերության ոլորտում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում երկուստեք կարևորվել է Հայ-լեհական տնտեսական գործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների ակտիվացումը:
«Լուբավան» ռազմատեխնիկա և ռազմամթերք արտադրող լեհական ընկերություն է: Այն գործունեություն է ծավալում ավելի քան 60 տարի: Ընկերության արտադրանքը պահանջարկ ունի աշխարհի ավելի քան 40 երկրում:

6 Февраль 2019 - 07:56 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Польши в Армении Павла Чеплака и представителей польского военно-промышленного предприятия «Любава». Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Пашинян подчеркнул важность продолжительного развития армяно-польских отношений и отметил, что правительство Армении готово обсудить шаги в этом направлении.
Посол Чеплак в свою очередь подчеркнул важность углубления двусторонних отношений с Арменией и подтвердил адресованное премьер-министру Армении приглашение посетить Польшу.
На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества в разных направлениях, в том числе в области военной промышленности. В этом контексте двусторонне была подчеркнута важность активизации работ Армяно-польской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
«Любава» – польская компания, производящая военную технику и боеприпасы. Компания существует уже более 60 лет. Продукция компании востребована более чем в 40 странах мира.