11 Փետրվար 2019 - 10:10 AMT
Հայաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր տպավորություններն է ներկայացրել անգլիական Պրեմիեր լիգայի 26-րդ տուրում «Հադերսֆիլդ Թաունի» (2:1) հետ հանդիպումից:
Սա առաջին խաղն էր Մխիթարյանի համար 2019-ին, որը խաղադաշտ է վերադարձել ոտքի վնասվածքից հետո:
«Ուրախ եմ վերադառնալ 2 ամիս անց: Ես կշարունակեմ աշխատել և ամեն հնարավորն անել իմ թիմի համար»,-գրել է Մխիթարյանը Twitter-ում:
Մխիթարյանը վնասել էր աջ ոտքի կոճը դեկտեմբերին Անգլիական լիգայի գավաթի «Տոտենհեմի» դեմ խաղում: Նշվում էր, որ լիարժեք վերականգնման համար ֆուտբոլիստին 6 շաբաթ կպահանջվի:Մխիթարյանը վնասվածքից հետո վերսկսել էր մարզումները մարզասարքերի վրա: Իսկ վերջերս ֆուտբոլիստը վերադարձել է նաև լիարժեք մարզումներին:

Полузащитник сборной Армении и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян поделился впечатлениями от матча 26-го тура английской Премьер-лиги с «Хаддерсфилд Таун» (2:1).
Эта игра стала первой для хавбека в 2019 году, вернувшегося в строй после перелома плюсневой кости правой ноги.
«Рад вернуться на поле спустя два месяца. Я продолжу работать и делать все возможное для моей команды», — написал Мхитарян в Twitter.
Генрих Мхитарян получил перелом малоберцовой кости правой лодыжки в декабре в матче Кубка английской лиги против «Тоттенхэма». Сообщалось, что на восстановление игрока уйдет 6 недель.
В нынешнем сезоне полузащитник провел за «Арсенал» 15 матчей в чемпионате Англии, стал автором 4 голов и отдал результативную передачу.