11 Փետրվար 2019 - 09:16 AMT
Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ II ամուսինը, 97-ամյա արքայազն Ֆիլիպը վթարից հետո հանձնել է վարորդական իրավունքը: Այդ մասին ասվում է Բուքինգհեմյան պալատի հաղորդագրության մեջ:
Ոստիկանությունը հաստատել է տեղեկությունը, հայտնում է Meduza-ն:
Արքայազնի մասնակցությամբ վթարը տեղի է ունեցել 2019-ի հունվարին:
Հունվարի 17-ին արքայազն Ֆիլիպի մեքենան բախվել է մեկ այլ ավտոմեքենայի, որի 2 ուղևոր կանայք թեթև վնասվածքներ են ստացել: Պատահարից երկու օր անց արքայազնը վարել է մեքենան առանց ամրակապի: Ոստիկանությունը զգուշացրել է նրան նման վարքի անթույլատրելիության մասին:
Արքայազն Ֆիլիպը 97 տարեկան է, սակայն, Մեծ Բրիտանիայում ավտոմեքենա վարելու տարիքային սահմանափակում չկա: 70-ն անց մարդիկ յուրաքանչյուր 3 տարին մեկ պետք է հաստատեն իրենց վարորդական իրավունքը: 2017-ին արքայազն Ֆիլիպը հրաժարվել է հանրային միջոցառումներին մասնակցելուց:

11 Февраль 2019 - 08:52 AMT
Принц Филипп, супруг британской королевы Елизаветы II, сдал водительские права после аварии, в которую он попал в январе 2019 года. Об этом говорится в сообщении Букингемского дворца.
Полиция подтвердила эту информацию, пишет Meduza.
17 января принц Филипп врезался на своем внедорожнике в другой автомобиль. Находившиеся в нем две женщины получили легкие травмы. Еще через два дня принца увидели непристегнутым за рулем его машины. Полиция предупредила его о недопустимости такого поведения.
Принцу Филиппу 97 лет. В Великобритании нет ограничения по возрасту, которое запрещало бы ему водить автомобиль. Люди старше 70 лет должны подтверждать свои водительские права каждые три года.