ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում մի շարք հանդիպումներ կունենա տարբեր երկրների իր պաշտոնակիցների հետ, նախատեսվում է նաև նրա հանդիպումը ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ: Այդ մասին ճեպազրույցում հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Փետրվարի 15-16-ին ՌԴ ԱԳ նախարարը կմասկանցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովին, որի շրջանակում մի շարք երկկողմ հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի, Հայաստանի, Հարավային Կորեայի, Բելգիայի, Պակիստանի, Մոնղոլիայի, Խորվաթիայի և Ճապոնիայի ԱԳ նախարարների հետ»,-ասել է Զախարովան, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Լավրովը կհանդիպի նաև ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի և ԵՄ արտաքին գործերի գերագույն ներկայացուցիչ Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ:
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 15-17-ը կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովին:Համաժողովի շրջանակներում նախատեսվում են նաև երկկողմ հանդիպումներ տասնյակ երկրների արտգործնախարարների և այլ գործընկերների հետ:

Министр иностранных дел России Сергей Лавров встретится на полях Мюнхенской конференции по безопасности с главой МИД Армении Зограбом Мнацаканяном.Об этом сообщила на брифинге официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
Она напомнила, что 15-16 февраля Лавров примет участие в работе очередного заседания Мюнхенской конференции по безопасности, пишет ТАСС.
«На полях конференции предполагается проведение целого ряда политических контактов, в частности, прорабатываются двусторонние встречи с главами МИД Германии, Южной Кореи, Бельгии, Пакистана, Монголии, Армении, Хорватии, Японии», – сообщила Захарова.
Лавров также встретится с генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом, верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Федерикой Могерини, а также главами МИД Японии Таро Коно, Республики Корея Кан Гён Хва, Бельгии Дидье Рейндерсом.
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 15-17 февраля примет участие в Мюнхенской конференции по безопасности. Мнацаканян в рамках визита проведет двусторонние встречи с коллегами из десятка стран и другими партнерами.