20 Փետրվար 2019 - 12:45 AMT
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Լևան Իզորիայի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 21-ին կժամանի Երևան:
ՀՀ և Վրաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներ Դավիթ Տոնոյանն ու Լևան Իզորիան համագործակցության մասին երկկողմ համաձայնագիր կստորագրեն՝ 2019-ին ՊՆ կառույցների միջև գործակցության վերաբերյալ, գրում է «Գրուզիա Օնլայնը»:
Համաձայնագրի շրջանակում նախատեսվում են բարձր մակարդակի փոխադարձ այցեր, գործակցություն ռազմական կրթության և իրավունքի ոլորտներում:
Նշվում է, որ դա կլինի Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին այցը Հայաստան նշանակումից հետո:
Վերջին անգամ գործակցության մասին համաձայնագիր 2016-ին Թբիլիսիում ստորագրել են ՀՀ ՊՆ այն ժամանակվա նախարար Վիգեն Սարգսյանն ու վրացական գերատեսչության ղեկավար Լևան Իզորիան:

Возглавляемая министром обороны Грузии Леваном Изорией делегация 21 февраля посетит Ереван.
Согласно информации, министры обороны Армении и Грузии – Давид Тоноян и Леван Изория – подпишут двустороннее соглашение о сотрудничестве между оборонными ведомствами на 2019 год, пишет «Грузия-Online».
В рамках Соглашения планируется организовать взаимные визиты на высоком уровне, сотрудничать в области оборонного образования и права.
Отмечается, что это первый визит министра обороны Грузии в Армению после назначения на данную должность.
В последний раз двустороннее соглашение о сотрудничестве между оборонными ведомствами Армении и Грузии было подписано между экс-министром обороны Армении Вигеном Саркисяном и Леваном Изория в 2016 году в Тбилиси.
Соглашения были подписаны по основным направлениям сотрудничества: обмен опытом в сфере стратегического планирования, военное образование, медицина, военная полиция.