Փետրվարի 21-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր Աղդամի հատվածում խոցվել է հայկական անօդաչու թռչող սարք, իրականությանը չի համապատասխանում, հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Նշվում է, որ Պաշտպանության բանակը որևէ անօդաչու թռչող սարքի կորուստ չի ունեցել: Ինչ վերաբերում ադրբեջանական լրատվամիջոցներում հրապարակված լուսանկարներին, ապա դրանք ակնհայտ հին կադրեր են:
«Հատկանշական է նաև, որ Բաքվի տարածած ապատեղեկատվությունը, չգիտես ինչու, «պատահականորեն» համընկավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից տարածաշրջան կատարած այցի հետ:
Արցախի զինված ուժերն, ինչպես միշտ, ունի բոլոր հնարավորությունները անվտանգ և արդյունավետ կիրառելու իր տրամադրության տակ եղած անօդաչու թռչող սարքերի յուրաքանչյուր տեսակ: Հավաստիացնում ենք, որ ինչպես առայսօր ենք դրանք օգտագործել, այնպես էլ հարկ եղած դեպքում բավականին նպատակասլաց կերպով կիրառելու ենք նաև այսուհետ», – ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Распространенная министерством обороны Азербайджана 21 февраля информация о том, что якобы в Агдамском участке был сбит армянский беспилотный летательный аппарат (БПЛА), не соответствует действительности. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Отмечается, что Армия обороны не имеет потерь каких-либо БПЛА. Что касается фотографий, опубликованных в азербайджанских СМИ, то это явно старые кадры.
«Примечательно также, что распространенная Баку дезинформация по какой-то непонятной причине «случайно» совпала с визитом сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион.
Вооруженные силы Арцаха, как обычно, имеют все возможности безопасно и эффективно использовать любой вид беспилотных летательных аппаратов, имеющихся в их распоряжении. Заверяем, что как они использовались до сих пор, так и при необходимости будут целенаправленно применяться и впредь», – говорится в заявлении.