1 Մարտ 2019 - 09:07 AMT
Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռուսական արտադրության ռազմական նշանակության ապրանքների մատակարարման պայմանագրեր են ստորագրվել, հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Պայմանավորվածությությունները ձեռք էին բերվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի` Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում:
Փետրվարի 26-28-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Դավիթ Փախչանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՌԴ «Ռոսօբորոնէքսպորտ» և ռազմատեխնիկական համագործակցության Դաշնային ծառայության տնօրինության հետ որոշ ապրանքների ձեռքբերման, մատակարարման, առաքման վերաբերյալ բանակցությունների և պայմանագրերի վերջնական համաձայնեցման ու ստորագրման գործընթացին:

1 Март 2019 - 07:52 AMT
Между Арменией и Россией подписаны договоры по поставкам российской продукции военного назначения в РА. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Отмечается, что договоренности были достигнуты во время рабочего визита министра обороны Республики Армения в Российскую Федерацию.
С 26 по 28 февраля делегация во главе с заместителем министра обороны Давидом Пахчаняном приняла участие в переговорах с руководством «Рособоронэкспорта» и Федеральной службой военно-технического сотрудничества по приобретению, снабжению и доставке некоторых видов продукции, а также в процессе окончательного согласования и подписания договоров.