ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում, որտեղ հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի հետ, հայտնում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատոան ֆեյսբուքյան էջը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են տարբեր հարցեր երկու կողմի մամուլի ծառայությունների միջև գործակցության վերաբերյալ: Մասնավորապես, զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի և ՌԴ նախագահի ու կառավարության լրատվական ծառայությունների գործակցությանը, հայ-ռուսական հարաբերությունների շրջանակում տեղի ունեցող միջոցառումների լուսաբանմանը վերաբերող հարցերի:
Վլադիմիր Կարապետյանը և Դմիտրի Պեսկովը պայմանավորվել են պարբերաբար անցկացնել խորհրդատվական բնույթի հանդիպումներ, որոնք կնպաստեն լրատվության ոլորտում փորձի փոխանակմանն ու կապերի ամրապնդմանը:
Նույն օրը Վլադիմիր Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել նաև ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և ռուսաստանյան փորձագիտական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:

Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян находится с рабочим визитом в Москве, где 11 марта встретился с пресс-секретарем президента России Дмитрием Песковым. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в РФ.
На встрече присутствовал также посол Армении в РФ Вардан Тоганян.
В ходе беседы были обсуждены различные вопросы сотрудничества между пресс-службами двух сторон, взаимодействие информационных служб аппарата премьер-министра Армении, президента и правительства России, вопросы освещения мероприятий, проводимых в рамках армяно-российских отношений.
Карапетян и Песков договорились периодически проводить встречи консультативного характера, которые будут способствовать обмену опытом в информационной сфере и укреплению связей.
В тот же день Владимир Карапетян встретился с редакторами передовых российских СМИ и представителями экспертных кругов РФ.