12 Մարտ 2019 - 09:23 AMT
Մարտի 12-13-ին աշխատանքային այցով Հայաստան կայցելի ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը:
Մարտի 13-ին նախատեսվում է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Միրոսլավ Լայչակի հանդիպումը։
Այցի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Մարտի սկզբին ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի ԱԳ նախարար Միրոսալվ Լայչակիգլխավորած պատվիրակությունն Ադրբեջանում էր: Պատվիրակությանն ընդունել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
Փետրվարի 19-ին Մոսկվայում ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի ԱԳ նախարար Միրոսալվ Լայչակն ասել էր, որ Սլովակիան ամբողջապես «սատարում է Մինսկի խմբի համանախագահներին:Ըստ Լայչակի, Հայաստանում կայացած ընտրություններից հետո նոր իրավիճակ է ստեղծվել՝ «կա շատ ուժեղ մանդատ ստացած կառավարություն և դրա հետ կապված կան որոշ սպասելիքներ»: «Մեր նպատակն է օգնել Մինսկի գործընթացի համանախագահներին օգտագործել այդ նոր իրավիճակը»,-ասել էր դիվանագետը:

12 Март 2019 - 10:12 AMT
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Словакии Мирослав Лайчак посетит с рабочим визитом Армению 12-13 марта. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
13 марта намечена встреча министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна и Мирослава Лайчака, после которой стороны проведут совместную пресс-конференцию.
В рамках визита действующий председатель ОБСЕ встретится с премьер-министром РА Николом Пашиняном, президентом Армении Арменом Саргсяном и спикером НС РА Араратом Мирзояном.
Ранее делегация во главе с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных дел Словакии Мирославом Лайчаком побывала в Баку. Лайчак 5 марта встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.