Հայտնի գործարար Սամվել Կարապետյանին պատկանող «Տաշիր» խումբը Մոսկվայի Վիխինո թաղամասում տրանսպորտային հանգույց և առևտրի կենտրոն կկառուցի: Նախագծի մասին տեղեկությունը ներկայացվել է Կաննում՝ MIPIM-2019 ցուցահանդեսի շրջանակում:
Նախագծի ընդհանուր մակերեսը կկազմի 106,000 քմ, որից 70, 000 քմ կզբաղեցնի առևտրի կենտրոնը, մնացածը՝ 8-հարկանի կայանատեղին, ինչպես հայտնի է դարձել «Տաշիրի» շնորհանդեսից, գրում է «Վեդոմոստին»:
«Տաշիր» ընկերությունների խումբը, որի հիմնադիրն ու նախագահը հայտնի գործարար Սամվել Կարապետյանն է, ՌԴ 200 ամենամեծ մասնավոր ընկերությունների ցանկում է, իսկ ինքը՝ Կարապետյանն ընդգրկվել է «Ռուսաստանյան անշարժ գույքի արքաների» վարկանիշում: 2018-ին Կարապետյանն անշարժ գույքով 670 մլն դոլար է վաստակել:

13 Март 2019 - 06:47 AMT
Группа «Ташир» возведет торгово-развлекательный комплекс (ТРК) в ходе строительства транспортно-пересадочного узла (ТПУ) «Выхино». Информация об этом проекте представлена на международной выставке MIPIM-2019 в Каннах.
ТПУ «Выхино» будет строить именно «Ташир», подтвердил чиновник мэрии Москвы. Общая площадь проекта составит 106 000 кв м, из них непосредственно на ТРК придется примерно 70 000 кв м, остальное – восьмиярусная перехватывающая парковка, следует из презентации «Ташира», пишут «Ведомости».
Группа компаний «Ташир», президентом и основателем которой является бизнесмен армянского происхождения Самвел Карапетян, вошла в рейтинг 200 самых, крупных частных компаний РФ, составленный российским изданием Forbes. А сам Самвел Карапетян вошел в список «Королей российской недвижимости – 2019» по версии Forbes. В 2018 году Карапетян заработал на недвижимости 670 млн долларов.