14 Մարտ 2019 - 08:08 AMT
Հայաստանն ակտիվ մասնակցում է խաղաղ կյանքի վերականգնմանը Սիրիայում: Այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովը ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանի հետ հանդիպմանը, հայտնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Երախտապարտ եմ ձեզ Սիրիայիում խաղաղ կյանքի վերականգնմանը մասնակցության համար: Հայաստանն առաջիններից մեկն արձագանքեց մեր կոչին և ակտիվ մասնակցություն ունեցավ այդ երկրի տարածքում հումանիտար խնդիրների լուծմանը»,-ասել է Գերասիմովը:
Ինչպես նշել է ՌԴ ԳՇ պետը, ՀՀ-ն Ռուսաստանի դաշնակիցն ու առանցքային գործընկերն է Անդրկովկասում: Ընդ որում գործակցությունն ընթանում է ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կառույցների, առաջին հերթին ՀԱՊԿ շրջանակում:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվա է մեկնել ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:

14 Март 2019 - 07:38 AMT
Армения приняла активное участие в восстановлении мирной жизни в Сирии. Об этом заявил начальник Генерального штаба ВС России – первый заместитель министра обороны генерал армии Валерий Герасимов на встрече с главой Генштаба ВС Армении генерал-лейтенантом Артаком Давтяном, сообщает пресс-служба Минобороны РФ.
«Признателен вам за помощь в восстановлении мирной жизни в Сирии. Армения одной их первых откликнулась на наш призыв и приняла активное участие в решении гуманитарных задач на территории этой страны», –– отметил Герасимов.
Как подчеркнул глава российского Генштаба, Армения является союзником и ключевым партнером России в Закавказье. При этом сотрудничество ведется как в двустороннем формате, так и в рамках международных структур, прежде всего Организации договора о коллективной безопасности.