Իսպանական «Բարսելոնան» մտադիր է պայմանագիր ստորագրել «Ատլետիկոյի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Անտուան Գրիզմանի հետ: Կատալոնացիներն, որոնք մեկ անգամ արդեն փորձել են ձեռք բերել ֆուտբոլիստին, երկրորդ անգամ նման առաջարկով կդիմեն մադրիդյան ակումբին ընթացիկ խաղաշրջանի ավարտին: Միևնույն ժամանակ ակումբի ներկայացուցիչները կապ են հաստատել Գրիզմանի ներկայացուցիչների հետ, գրում է Lenta.ru-ն L'Equipe-ի վրա հղումով:
Ինքը ֆուտբոլիստը վստահ չէ ակումբում իր ապագայի համար, որը հերթական անգամ չկարողացավ պայքարել Չեմպիոնների լիգայում և Իսպանիայի առաջնությունում հաղթանակի համար:
Նշվում է, որ ֆրանսիացի ֆուտբոլիստի գործող պայմանագիրը «Ատլետիկոյի» հետ ուժի մեջ է մինչև 2023թ., իսկ ֆուտբոլիստի համար հրաժարագինը 200 մլն եվրո է: Ընդ որում մինչև 2019-ի հունիսը նրան կարելի է ձեռք բերել 120 միլիոնով:
Ընթացիկ խաղաշրջանում Գրիզմանը մասնակցել է «Ատլետիկոյի» կազմում 28 հանդիպման՝ դառնալով 12 գոլի և 8 գոլային փոխանցման հեղինակ: Իսկ 2018-ին Ֆրանսիայի հավաքականի կազմում Գրիզմանը դարձել է աշխարհի չեմպիոն:
Գրիզմանը համարվում է մոլորակի ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստներից մեկը՝ նրա աշխատավարձը տարեկան հասնում է 20 մլն եվրոյի:

18 Март 2019 - 09:16 AMT
Испанская «Барселона» намерена подписать контракт с нападающим «Атлетико» и сборной Франции Антуаном Гризманном.
Каталонцы, уже совершавшие попытку приобрести игрока, сделают мадридскому клубу повторное предложение по окончании нынешнего сезона. В то же время сине-гранатовые вышли на связь с представителями Гризманна, пишет Lenta.ru со ссылкой на L'Equipe.
Сам игрок не уверен по поводу своего будущего в клубе, в очередной раз не сумевшего побороться за победу в Лиге чемпионов и чемпионате Испании.
Отмечается, что действующий контракт француза с «Атлетико» рассчитан до 2023 года, а отступные за игрока составляют 200 миллионов евро. При этом до июня 2019-го его можно выкупить за 120 миллионов.
В текущем сезоне Гризманн сыграл в 28 матчах за «Атлетико», забив 12 мячей и отдав восемь передач. В составе сборной Франции полузащитник стал чемпионом мира-2018.
В ноябре 2018 года сообщалось, что Гризманн входит в десятку самых высокооплачиваемых футболистов планеты. Его зарплата в «Атлетико» составляет 20 миллионов евро в год.