Ռուսական Comedy Woman հումորյին շոուի երկրորդ եթերաշրջանի 11-րդ թողարկման մեջ էպիզոդի հերոսուհին, որի դերը կատարում էր Նատալյա Մեդվեդևան, պատմում է, թե ինչպես է թաղման փող հավաքում և հինալի է գլուխ հանում այդ գործից: Նա ասել է, թե առնետ է թաղել Կրեմլի պատում՝ մարշալներ Նիկոլայ Եժովի և Իվան Կոնևի միջև:
Մարշալներ Հովհաննես Բաղրամյանի և Իվան Կոնևի թոռները ՏՆՏ հեռուստաալիքի դեմ հայցով դիմել են ՌԴ Քննչական կոմիտե: Անհաջող կատակը վրդովեցրել է նրանց, գրում է Life.ru-ն:
Բաղրամյանի թոռը հայտարարել է, որ դա ոչ միայն տեղին չէ, այլ նաև անգրագիտություն է՝ Ներքին գործերի ժողկոմ Եժովը թաղված է Դոնսկոյ գերեզմանոցում:
Նա հավելել է, որ խորհրդային շրջանի զորահրամանատրների հիշատակի պղծման դեմ պայքարում է Հաղթանակի զորավարների հիմնադրամը:

23 Март 2019 - 09:49 AMT
В 11-м выпуске второго сезона юмористического шоу Comedy Woman героиня эпизода, которую играла актриса Наталия Медведева, рассказала, что собирает деньги на похороны и прекрасно разбирается в том, как провожать в последний путь. Она сообщила, как похоронила в Кремлевской стене крысу — между маршалами Николаем Ежовым и Иваном Коневым.
«Я еще в школе, когда крысу Анфису хоронила, такое чествование устроила, аж люди позавидовали! Выбила ей хлебное местечко в Кремлевской стене, между Ежовым и Коневым», — пошутила девушка.
Внуки маршалов Ивана Баграмяна и Ивана Конева обратились в Следственный комитет России с иском против ТНТ. Потомки советских военачальников возмущены шуткой, прозвучавшей в Comedy Woman, пишет Life.ru.
Внук Баграмяна Иван Сергеевич заявил, что это не только неуместно, но и безграмотно: глава НКВД Николай Ежов похоронен на Донском кладбище.
«Сценарист, который писал этот текст для актёров, сам не владеет ситуацией», — заключил Баграмян.
Он добавил, что с осквернением памяти советских военачальников борется Фонд памяти полководцев Победы.