25 Մարտ 2019 - 13:01 AMT
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվող զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի շրջանակում դասախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը ևս մեկ անգամ փաստել է, որ Լեռնային Ղարաղաբի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացն այլընտրանք չունի:
Զինված ուժերի բարձրաստիճան սպաներին են ներկայացվել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի մոտեցումները և սկզբունքային դիրքորոշումը, տարածաշրջանային զարգացումները և այն կարևորագույն ազդակներն ու գործոնները, որոնք կարող են դերակատարություն ունենալ այս հարցում, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Ռազմաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում, դրանից բխող հնարավոր զարգացումները» թեմայով դասախոսությամբ է հանդես եկել ՊՆ վարչական համալիրում մարտի 25-ին մեկնարկած զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքում:Հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում հավաքին ներգրավված են նաև ԱՀ ՊԲ հրամկազմի ներկայացուցիչները:

В рамках проводимого в административном комплексе министерства обороны Армении оперативного сбора руководящего состава Вооруженных сил с лекцией выступил глава МИД Армении Зограб Мнацаканян. Об этом сообщает пресс-служба МО РА.
Говоря о карабахском вопросе, Мнацаканян вновь констатировал, что альтернативы процессу мирного урегулирования нет.
Высокопоставленным офицерам ВС были представлены подходы и принципиальная позиция Армении в процессе мирного урегулирования карабахской проблемы, а также те важнейшие сигналы и факторы, которые могут играть роль в этом вопросе.
В министерстве обороны Армении 25 мартастартовал оперативный сбор руководящего состава Вооруженных сил при участии представителей командного состава Армии обороны Республики Арцах.