Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է զինվորի կորստի մասին: Ըստ հաղորդագրության, մարտի 26-ի երեկոյան Ֆիզուլիի ուղղությամբ զոհվել է ադրբեջանական բանակի զինծառայող Էլլեզով Էլլեզ Ալեդդին օղլին:
Ըստ ադրբեջանական պաշտպանության նախարարության, մարտի 26-ին «բախումներ են եղել» Արցախի և Ադրբեջանի զինուժի շփման գծում, ինչպես նաև ՀՀ և Ադրբեջանի սահմանին, հայտնում է Haqqin.az-ը::
Ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ մարտի 26-ին, ժամը 16։30-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում, մասնավորապես՝ Բերդավան գյուղի մերձակայքում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ, միջդիրքային տարածքում, ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները փորձել են ինժեներական աշխատանքներ իրականացնել՝ մոտեցնելով իրենց դիրքերը։
Չենթարկվելով հայկական առաջապահ ստորաբաժանումների նախազգուշացումներին՝ ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է, ինժեներական աշխատանքները՝ կասեցվել։ Նշվում էր, որ հայկական կողմից տուժածներ չկան։

27 Март 2019 - 06:59 AMT
Министерство обороны Азербайджана сообщило о потере в рядах своих военнослужащих. Отмечается, что вечером 26 марта на Физулинском направлении погиб военнослужащий азербайджанской армии Эллезов Эллез Аледдин оглы.
По данным Минобороны Азербайджана, 26 марта на линии соприкосновения азербайджанских и арцахских ВС, а также на армяно-азербайджанской границе «произошли столкновения», пишет Haqqin.az.
Ранее пресс-служба Минобороны РА сообщила, что 26 марта, в 16:30 по местному времени, на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, в частности, в направлении боевой позиции, дислоцированной близ села Бердаван, на территории между позициями подразделения ВС Азербайджана попытались осуществить инженерные работы, приблизив свои позиции.