Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) հավանություն է տվել բրեյք դանսն ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում ընդգրկելու առաջարկին:
Որպես նոր մարզաձև առաջարկների թվում են նաև սպորտային ժայռամագլցումը, սքեյթբորդն ու սերֆինգը: Ըստ նախագահ Թոմաս Բախի, նոր մարզաձևերի ներառումը թույլ կտա առավել գրավիչ դարձնել Օլիմպիական խաղերը երիտասարդների համար, գրում է Lenta.ru-ն:
Որպեսզի բրեյք դանսն ու մյուս առաջարկված մարզաձևերն օլիմպիական դառնան հարկավոր է ՄՕԿ գործկոմի որոշումը, որի նիստը կկայանա 2020-ի հունիսին: Սկզբից նոր մարզաձևերը կընդգրկվեն ժամանակավոր: Վերջնական որոշումը կկայացվի 2020-ի ավարտին:
Արգենտինայում տեղի ունեցած պատանեկան Օլիմպիական խաղեր-2018-ին արդեն անցկացվել են բրեյք դանսի մրցումներ, որոնց մասնակցել են պատանիներ և աղջիկներ, ինչպես նաև խառը թիմեր:

Международный олимпийский комитет (МОК) одобрил предложение внести брейк-данс в программу летних Олимпийских игр.
В числе предложенных дисциплин также были приведены: спортивное скалолазание, скейтборд и серфинг. По мнению президента Томаса Баха, включение новых видов спорта позволит сделать Игры более привлекательными для молодежной аудитории, пишет Lenta.ru.
Чтобы брейк-данс и другие предложенные виды спорта были включены в олимпийскую программу, необходимо решение исполкома МОК в июне 2020 года. Сперва дисциплины будут включены временно. Окончательное решение примут по итогам 2020 года.
На юношеских Олимпийских играх-2018, прошедших в Аргентине, уже состоялись соревнования по брейк-дансу. В них приняли участие юноши, девушки, были представлены и смешанные команды.