Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հայտարարել է Ուլե Գունար Սուլշերին թիմի նոր գլխավոր մարզիչ նշանակելու մասին: Սուլշերը, որը ժամանակավոր էր զբաղեցնում այդ պաշտոնը, 3 տարով պայմանագիր է կնքել ակումբի հետ:
«Սա իմ երազած աշխատանքն է: Բացի այդ, ես ուրախ եմ գլխավորել ակումբն արդեն մշտական հիմքով և հուսով եմ, որ կշարունակեմ օգնել թիմին հաջողության հասնել, ինչին, անկասկած, արժանի են մեր հիանալի երկրպագուները»,-ասել է նա, գրում է Lenta.ru-ն:
ԱՊԼ 30 խաղից հետո ՄՅՈւ-ն 58 միավորով մրցաշարային աղյուսակի 5-րդ հորիզոնականում է: 4 տեղը զբաղեցնող «Արսենալը» 60 միավոր ունի, իսկ առաջատար «Լիվերպուլը» ՝ 76:
Սուլշերի հնարավոր նշանակման մասին հայտնի դարձավ փետրվարին: Այն ժամանակ բրիտանական The Sun-ը հայտնեց, որ ակումբի ղեկավարությունը հակված է նորվեգացուն տեսնել գլխավոր մարզչի պաշտոնում:

28 Март 2019 - 11:45 AMT
Сульшер, ранее временно занимавший данную должность, подписал контракт с «Юнайтед» сроком на три года. «Это работа, о которой я всегда мечтал. Кроме того, я рад возможности возглавить клуб на постоянной основе и надеюсь, что продолжу помогать достигать команде успехов, чего, безусловно, заслуживают наши великолепные фанаты», — заявил он, пишет Lenta.ru.
После 30 матчей Английской премьер-лиги (АПЛ) МЮ с 58 очками расположился на пятой строчке турнирной таблицы. У идущего четвертым «Арсенала» 60 очков, у лидирующего «Ливерпуля» — 76.
О возможном назначении Сульшера стало известно в феврале. Тогда британский The Sun сообщил, что руководство манкунианцев склоняется к тому, чтобы оставить норвежца на посту главного тренера.
18 декабря 2018 года должность главного тренера «Юнайтед» оставил португальский специалист Жозе Моуринью. Временным наставником был назначен Сульшер — бывший футболист команды.