ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը PanARMENIAN.Net ի հետ զրույցում հայտնեց, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների միջև հանդիպում անցկացնել:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից հանդիպում անցկացնելու առաջարկ եղել է։ Իսկ ամսաթիվը մենք միշտ հայտնում ենք համաձայնեցված կարգով, և չենք խախտելու այդ սկզբունքը», – ասաց Նաղդալյանը:
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը Բրյուսելում, Ադրբեջան-Եվրոպա գործակցության խորհրդի նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել էր, որ ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման օրը համաձայնեցված է:
«Շատ շուտով նոր երկկողմ հանդիպում կունենանք: Մենք արդեն պայմանավորվել ենք ամսաթվի վերաբերյալ: Ավանդաբար այն կհայտարարվի Երևանում և Բաքվում»,- ասել էր նա:

4 Апрель 2019 - 11:39 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили провести встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова. Об этом в беседе с PanARMENIAN.Net заявила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«Было предложение от сопредседателей Минской группы ОБСЕ провести встречу. А дату мы всегда объявляем в согласованном порядке, и не будем нарушать этот принцип», – сказала Нагдалян.
Ранее министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров заявил на пресс-конференции в Брюсселе, что день встречи глав МИД Армении и Азербайджана согласован.
«У нас скоро будет новая двусторонняя встреча. Мы уже договорились о дате. Она традиционно будет объявлена в Ереване и Баку», – сказал он.