Ադրբեջանի և ԵՄ միջև ռազմավարական գործընկերության մասին նոր համաձայնագիրը 2019-ի մայիսի 13-ին չի ստորագրվելու՝ բանակցություններն ավարտված չեն: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Լեյլա Աբդուլլաևան:
«Ադրբեջանի և Եվրամիության միջև համաձայնագրի ստորագրումը մայիսի 13-ին չի նախատեսվում, քանի որ փաստաթղթի շուրջ բանակցությունները, որոնք կստեղծեն գործընկերային հարաբերությունների իրավական հիմքը, շարունակվում են»,- ասել է Աբդուլլաևան, գրում է Interfax.az-ը:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի Միլի մեջլիսի խոսնակ Օքթայ Ասադովը հայտարարել էր, թե Ադրբեջան-ԵՄ համաձայնագիրը ստորագրվելու է մայիսի 13-ին և ներառված է կետ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության խախտման մասին

Подписания нового соглашения о стратегическом партнерстве между Азербайджаном и ЕС 13 мая не будет, поскольку переговоры между Баку и Брюсселем по данному документу не завершены. Об этом заявила пресс-секретарь МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева.
«Подписание соглашения между Азербайджаном и ЕС непосредственно 13 мая не предусмотрено, поскольку переговоры по документу, который составит правовую основу партнерских отношений, еще продолжаются»,- заявила Абдуллаева, пишет «Интерфакс-Азербайджан».
Ранее спикер Милли Меджлиса Азербайджана Огтай Асадов заявил, что подписание нового соглашения о стратегическом партнерстве между Азербайджаном и Европейским Союзом запланировано на 13 мая.