Ապրիլի 24-ին Արցախում, տեղական ժամանակով ժամը 11:15-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 07:15-ին), ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 3.0 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Ցնցումները գրանցվել են հյուսիսային լայնության 40.090 և արևելյան երկայնության 46.270 աշխարհագրական կոորդինատներով (ԱՀ՝ ք. Քարվաճառից 21 կմ արևելք), օջախի 10 կմ խորությամբ:
Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնում կազմել է 4 բալ, հայտնում է արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Երկրաշարժը զգացվել է ԱՀ-ի Եղեգնուտ, Քնարավան, Նոր Կարաչինար, Նոր Խարխապուտ գյուղերում՝ 3 բալ ուժգնությամբ:

24 апреля, в 11:15 по местному времени (07:15 по Гринвичу), сейсмологической сетью «Службы сейсмической защиты» МЧС Армении зарегистрировано землетрясение магнитудой 3.0 с эпицентром в 21 км к востоку от города Карвачар в Арцахе (НКР). Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
Сила подземных толчков в эпицентре составила 4 балла.
Подземные толчки силой 3 балла ощущались в селах Ехегнут, Кнараван, Нор Карачинар, Нор Хархапут Республики Арцах.
Географические координаты эпицентра – 40.09 ° северной широты и 46.27° восточной долготы. Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 10 км.