Ֆլորիդայում ուղևորատար Boeing 737-ը վայրէջքից հետո գետում է հայտնվել՝ դուրս գալով թռիչքուղուց: Այդ մասին հայտնել է Ջեքսոնվիլի ծովային ռազմաբազան:
«Կոմերցիոն ինքնաթիռը չի ջրասուզվել: Բոլոր մարդիկ ողջ են, բոլորը հաշվառված»,-հայտրարել է քաղաքի շերիֆը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի ուշ շերիֆի գրասենյակը հայտնել է 21 մարդու հոսպիտալացման մասին: «Բոլորի վիճկը լավ է, կրիտիկական վնասվածքներ չկան»,-հայտնել է վարչությունը:
Զինվորականները հայտնել են, որ ինքնաթիռում 143 մարդ է եղել՝ 136 ուղևոր և անձնակազմի 7 անդամ: Miami Air ավիաընկերության ինքնաթիռը Կուբայից Ֆլորիդա էր մեկնում: Այդ ինքնաթիռները տեղափոխում են Գուանտանամոյի զինծառյողներին, նրանց ընտնիքի նդմներին և այլ ուղևորների Ֆլորիդա և հակառակ ուղղությամբ:

4 Май 2019 - 06:54 AMT
Во Флориде пассажирский Boeing 737 оказался в реке, выкатившись за пределы взлетно-посадочной полосы при приземлении. Об этом сообщила военно-морская база в Джексонвилле.
«Коммерческий самолет оказался на мелководье. Самолет не погрузился в воду. Все люди живы, все учтены», — говорится в сообщении шерифа города, пишет РИА Новости,
Позже офис шерифа сообщил о госпитализации 21 человека. «Все в хорошем состоянии, критических травм нет», — сообщило управление.
Военные уточнили, что на борту самолета были 143 человека — 136 пассажиров и семь членов экипажа.
Лайнер, зафрахтованный у компании Miami Air, летел с базы на Кубе во Флориду. Этот «вахтовый самолет» доставляет военнослужащих, членов их семей и других посетителей Гуантанамо во Флориду и обратно.
Компания Boeing заявила, что знает об инциденте с их самолетом в Джексонвилле и собирает информацию о нем.