6 Մայիս 2019 - 07:17 AMT
«Սառույցի և կրակի երգը» վիպաշարի հեղինակ Ջորջ Մարտինը հայտարարել է, որ HBO հեռուստաալիքը 3 տարբեր սփին-օֆֆ է պատրաստում «Գահերի խաղի» թեմայով:
«Մենք HBO-ում «Գահերի խաղի» 5 տարբեր շոու-հետնորդ (ինձ դուր չի գալիս «սփին-օֆֆ» եզրույթը) ունենք մշակման ընթացքում, որից 3-ը լավ առաջ են գնում»,-ասել է Մարտինը, հայտնում է «Վզգլյադը»:
Ըստ նրա, սփին-օֆներից մեկը նկարահանվելու է արդեն 2019-ին, մյուս 2-ը դեռ սցենարի մակարդակում են, սակայն «մոտենում են»: Մարտինը հրաժարվել է բացահայտել, թե ինչի մասին են այս շոուները:
«Սակայն, հնարավոր է, ոմանց չի խանգարի վերցնել «Հուր և արյան» նմուշն ու սեփական տեսություններն առաջարկել»,-գրել է նա:
«Հուր և արյուն» գիրքը «Սառույցի և կրակի երգի» սագայի փրիքվելն է: Այնտեղ շարադրվում են «Սառույցի և կրակի երգին» նախորդող իրադարձությունները, դա Թարգարիենի արքայատոհմի պատմությունն է, գրված գիտնական մեյսթերի անունից, որն ապրել է Էյրիս Խենթի ժամանակներում:

Автор цикла романов «Песнь льда и пламени» Джордж Мартин заявил, что телекомпания HBO готовит три разных спин-оффа на тему «Игры престолов».
«У нас было пять различных шоу-преемников «Игры престолов» в разработке (мне не нравится термин «спин-офф») на HBO, и три из них все еще хорошо продвигаются», – отметил Мартин, пишет «Взгляд».
По его словам, один из спин-оффов будет сниматься уже в 2019 году, два других остаются на стадии сценария, «но приближаются».
Джордж Мартин отказался раскрывать, о чем будут эти шоу.
«Но, возможно, некоторым из вас стоит взять экземпляр «Огня и крови» и предложить свои собственные теории», – написал он.
Книга «Огонь и кровь» – приквел саги «Песнь Льда и Огня». В нем излагается предыстория событий, описанных в «Песни льда и пламени». Это хроника правления династии Таргариенов, написанная от лица ученого мейстера, жившего во времена Эйриса Безумного.