8 Մայիս 2019 - 12:23 AMT
ԱՄՆ Կոլորադո նահանգի դպրոցներից մեկում հնչած կրակոցների հետևանքով 1 դեռահաս է սպանվել: Հրազենից 2 անձ է կրակ բացել:
Ողբերգությունը տեղի է ունեցել Դենվեր քաղաքից ոչ հեռու գտնվող Հայլենդս-Ռանչ բնակավայրում, STEM գիտատեխնիկական դպրոցում, հայտնում է ոստիկանը: Հարձակվողները ձերբակալվել են, գրում է BBC-ին:
«Տեղական ժամանակով ժամը 2-ին մոտ երկու անձ է մտել դպրոց, նրանք խորացել են տարածքում և կրակ են բացել աշակերտների ուղղությամբ 2 տարբեր մասերում»,-ասել է շերիֆ Թոնի Սփերլոքը:
Երկու հարձակվողներն էլ նույն դպրոցում են սովորել: Սպանվել է 18-ամյա մի պատանի: Զենքը, որից արձակվել են կրակոցները, հայտնաբերվել է դեպքի վայրում:
Հայլենդս-Ռանչն ընդամենը 8 կմ հեռավորության վրա է Կոլումբայն դպրոցից, որտեղ 20 տարի առաջ նման ամենաարյունահեղ միջադեպերից մեկն է եղել ԱՄՆ պատմության մեջ:

Один подросток убит и семеро ранены в школе американского штата Колорадо, где два человека открыли стрельбу из огнестрельного оружия.
Трагедия произошла в научно-технической школе STEM в местечке Хайлендс-Ранч близ города Денвер, сообщает полиция. Оба нападавших задержаны, пишет BBC.
«Около двух часов дня по местному времени два человека вошли в школу, прошли вглубь ее территории и открыли огонь по ученикам в двух разных местах», – сообщил шериф графства Дуглас Тони Спэрлок.
Задержаны двое подозреваемых в нападении, сообщается, что оба они учились в этой школе. Погиб 18-летний тинейджер. Оружие, из которого стреляли, было найдено на месте нападения.
Хайлендс-Ранч находится всего в восьми километрах от школы Колумбайн, в которой 20 лет назад произошел один из самых кровавых подобных инцидентов в американской истории.