Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում հումանիտար առաքելություն իրականացնող հայ մասնագետների խմբի սակրավորները փետրվարի 19-ից մինչև մայիսի 10-ը տեխնիկական հետազոտության և մաքրման աշխատանքների ժամանակ 25,860 քմ տարածք են ականազերծել:
«Հումանիտար Ականազերծման և Փորձագիտական Կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, առաքելության բժիշկները վիրաբուժական օգնություն են ցուցաբերել 241 հիվանդի, թերապևտիկ բնույթի բուժօգնություն է ցուցաբերվել 534 քաղաքացու, կլինիկալաբորատոր հետազոտությունների թիվը 959 է:
Օրեր առաջ կայացել է հայ բժիշկների և Սիրիահայ Օգնության Խաչի շրջանային վարչության անդամների հանդիպումը: Հայկական խմբի մարդասիրական գործունեությունը շարունակվում է:

Саперы осуществляющей гуманитарную миссию в Сирийской Арабской Республике группы армянских специалистов в период с 19 февраля по 10 мая во время проведения технических осмотров и работ по очистке разминировали 25860 квадратных метров территории. Об этом сообщил ГНКО «Центр гуманитарного разминирования и экспертизы».
Врачи гуманитарной миссии оказали хирургическую помощь 241 пациенту, медпомощь терапевтического характера была оказана 534 гражданам, число клинико-лабораторных исследований составляет 959.