«Գահերի խաղը» սերիալի հեղինակներ Դևիդ Բենիոֆն ու Դենիել Բրետ Ուայսը կնկարահանեն «Աստղային պատերազմների» նոր էպիզոդը, որը, ենթադրաբար, էկրան կբարձրանա 2022-ի դեկտեմբերին: Այդ մասին հայտնում է Variety-ն Walt Disney ընկերության տնօրենի վրա հղումով:
«Մենք պայմանագիր ենք կնքել Դևիդ Բենիոֆի և Դեն Ուայսի հետ, որոնք հայտնի են «Գահերի խաղով», և հաջորդ ֆիլմը, որ թողարկելու ենք, իրենցն է լինելու»,-ասել է ընկերության ղեկավարը:
Նա նաև կարծում է, որ 3 տարին բավարար կլինի, որպեսզի Բենիոֆն ու Ուայսը հասցնեն հանգստանալ և նոր ֆիլմ ցուցադրել, որի անվանումը դեռ գաղտնի է պահվում, գրում է Lenta.ru-ն:
Ֆիլմեր և սերիալներ նկարահանող Netflix կամ Amazon.com հոսքային մուլտիմեդիայի հետ մրցակցելու համար Disney ընկերությունը կթողարկի Disney Plus հոսքային ծառայությունը: Ըստ ընկերության ղեկավար Բոբ Այգերի, 2019-ից սկսած Disney-ի ֆիլմերը կցուցադրի արդեն ոչ թե Netflix-ը, այլ սեփական ծառայությունը, որը հասանելի կլինի բաժանորդագրությամբ:

15 Май 2019 - 07:54 AMT
Создатели сериала «Игра престолов» Дэвид Бениофф и Дэниел Бретт Уайсс будут работать над новым эпизодом саги «Звездные войны», выход на экраны которой планируется в декабре 2022 года. Об этом сообщает издание Variety со ссылкой на директора компании Walt Disney.
«Мы заключили соглашение с Дэвидом Бениоффом и Дэном Уайссом, известными по «Игре престолов», и следующий фильм, который мы выпустим, будет их», — заявил глава компании.
Он также считает, что три года будет достаточно для того, чтобы Бениофф и Уайсс успели отдохнуть и выпустить новую картину, название которой продолжает держаться в секрете, пишет Lenta.ru.
Чтобы составить конкуренцию поставщикам фильмов и сериалов на основе потокового мультимедиа, таким как Netflix или Amazon.com, компания Disney запустит потоковый сервис Disney Plus. По словам главы компании Боба Айгера, с 2019 года фильмы Disney должны будут показываться уже не через Netflix, а через собственный сервис.Потоковый сервис, ориентированный на семейный просмотр, будет доступен по подписке за $6,99 в месяц или $69,99 в год.