15 Մայիս 2019 - 10:33 AMT
Կատալոնական «Բարսելոնան» մտադիր է ձեռք բերել Մադրիդի «Ատլետիկոյի» ֆրանսիացի կիսապաշտպան Անտուան Գրիզմանին:
«Բարսելոնայի» ղեկավարությունը սպասում է հուլիսի 1-ին՝ այդ օրվանից Գրիզմանի հրաժարագինը, ըստ «Ատլետիկոյի» հետ պայմանագրի, 200 մլն եվրոյից կնվազի մինչև 120 մլն: 28-ամյա ֆրանսիացին արդեն հայտարարել է, որ հեռանալու է մադրիդյան ակումբից, սակայն չի հստակեցրել, թե որտեղ է շարունակելու կարիերան, գրում է Lenta.ru-ն Mundo Deportivo-ի վրա հղումով:
Նշվում է, որ ֆուտբոլիստի տարնսֆերից միջոցների մի մասը կստանա «Ռեալ Սոսյեդադը»: Գրիզմանի նախկին ակումբը կստանա գործարքի գումարի 20 տոկոսը՝ 24 մլն եվրո:
Կատալոնական ակումբի ծրագրերի մասին հայտնի էր արդեն մարտին:
Գրիզմանը հանդես է գալիս «Ատլետիկոյի» կազմում 2014-ից: Նրա գլխավոր նվաճումը մադրիդցիների կազմում հաղթանակն է Եվրոպայի լիգայում: Կիսապաշտպանը նաև հանդես է գալիս Ֆրանսիայի հավաքականի կազմում, նա Եվրոպայի փոխչեմպիոն է և աշխարհի չեմպիոն:

15 Май 2019 - 08:51 AMT
Каталонская «Барселона» нацелена на приобретение французского полузащитника мадридского «Атлетико» Антуана Гризманна.
Руководство «Барселоны» ждет 1 июля — с этого дня сумма отступных за Гризманна, согласно контракту с «Атлетико», упадет с 200 миллионов евро до 120 миллионов. Сам 28-летний француз уже заявил, что покинет мадридский клуб. Однако футболист не уточнил, где продолжит свою карьеру, пишет Lenta.ru со ссылкой на Mundo Deportivo.
Отмечается, что часть средств с продажи игрока получит «Реал Сосьедад». Бывший клуб Гризманна получит 20 процентов от суммы сделки (24 миллиона евро).
О планах каталонского клуба было известно еще в марте.
Гризманн выступал за «Атлетико» с 2014 года. Главным достижением футболиста в составе мадридцев стала победа в Лиге Европы. Также хавбек играет за сборную Франции. Гризманн — вице-чемпион Европы и чемпион мира в составе национальной команды.
В нынешнем розыгрыше чемпионата Испании Гризманн забил 15 голов и отдал девять результативных передач.