17 Մայիս 2019 - 08:01 AMT
Աշխատանքային այցով Ղազախստանում գտնվող Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը Նուր-Սուլթանում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ:
Հայաստանի նախագահը և Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունն առավել խորացնելու կարևորությունը։
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ փոխգործակցությունը բոլոր ոլորտներում՝ սկսած մշակույթից մինչև գիտություն, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, էներգետիկա, ենթակառուցվածքներ, զբոսաշրջություն, հսկայական ներուժ ունի, և ամեն ինչ պետք է անել, որպեսզի երկու բարեկամ երկրներն ավելի խորը և փոխշահավետ համագործակցություն ունենան, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

17 Май 2019 - 07:34 AMT
Находящийся с рабочим визитом в столице Казахстана Нур-Султане президент Армении Армен Саркисян встретился с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Саркисян и Бахтадзе обменялись мыслями вокруг текущей повестки армяно-грузинских отношений, подчеркнули важность углубления эффективного сотрудничества.
Собеседники выразили обоюдное мнение, что сотрудничество во всех областях – от культуры до науки, современных технологий, энергетики, инфраструктуры, туризма имеет огромный потенциал, и необходимо сделать все возможное, чтобы две дружественные страны имели более глубокое и взаимовыгодное сотрудничество.