24 Մայիս 2019 - 06:43 AMT
Հայտնի ռուսաստանցի լրագրող Վլադիմիր Պոզները, որը Երևանում մասնակցել է իր «Հրաժեշտ պատրանքներին» գրքի շնորհանդեսին, հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այդ մասին նա ասել է գրքի շնորհանդեսի ժամանակ:
«Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը 1,5 ժամ է տևել: Դա ճաշկերույթ էր, ոչ թե հարցազրույց»,-ասել է Պոզները, հայտնում է pozneronline.ru-ն:
«Երբ այսօր հանդիպում էի Փաշինյանյի հետ, մտածեցի՝ վարչապետն ուրի՞շ գործ չունի, ինչո՞ւ է լրագրողի հետ հանդիպում: Մտածեցի՝ Փաշինյանն ինքն էլ է լրագրող եղել, և եթե նրան այն ժամանակ վարչապետն ընդուներ, չէ՞ր զարմանա»,-ասել է նա:
Պոզներն ասել է, որ ինքը ոչ լեգենդար է, ոչ էլ մեծ, ուղղակի լավ է կատարում իր աշխատանքը և չի համարում, որ յուրահատուկ ինչ-որ բան է անում:
Պոզները Հայաստան է ժամանել մայիսի 22-ին: Մայիսի 23-ին նա վարպետության դասով է հանդես եկել Հայ-ռուսական համալսարանի ուսանողների առջև: Մայիսի 24-ին Պոզները կլինի ARARAT Speakers Night նախագծի հյուրը, կշփվի տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների հետ, կպատասխանի նրանց հարցերին:

24 Май 2019 - 07:07 AMT
Российский журналист Владимир Познер, находящийся с визитом в Ереване, встретился с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Об этом Познер сказал во время презентации своей книги «Прощание с иллюзиями» в Ереване.
«Встреча с премьер-министром Николом Пашиняном продлилась полтора часа. Это был обед, а не интервью», – сказал Познер, пишет Pozneronline.ru.
Он сказал, что его смущает, когда его называют легендарным или великим. Он просто хорошо делает свою работу и не считает, что делает что-то особенное.
«Когда встречался сегодня с Пашиняном подумал: премьеру делать нечего, зачем встречаться с журналистом. Я подумал, вот Пашинян сам был журналистом, и если бы его тогда принял премьер, то он удивился бы?», – отметил Познер.
Познер прибыл в Армению 22 мая. 23 мая он провел мастер-класс для студентов Российско-Армянского университета и других вузов. Помимо этого, 24 мая Познер станет гостем проекта ARARAT Speakers Night, пообщается с представителями разных сфер и ответит на интересующие их вопросы.