28 Մայիս 2019 - 11:55 AMT
Ճապոնական Կավասակի քաղաքում, Տոկիոյից ոչ հեռու, տղամարդը դանակահարել է Կարիտաս մասնավոր դպրոցի տարրական դասարանների մի խումբ աշակերտների: Երեխաները սպասելիս են եղել դպրոցական ավտոբուսին:
Սկզբից ոստիկանությունը հայտնել էր, որ տուժել է 6-7 տարեկան 13 աշակերտուհի և նրանց ուղեկցող 3 մեածահասակ: Նշվում էր, որ մեծահասակներից մեկի և երեխաներից մեկի մոտ կյանքի նշաններ չկան: Ավելի ուշ ոստիկանությունը հաստատել է, որ աղջիկը մահացել է, գրում է «Վեդոմոստին» Kyodo գործակալության վրա հղումով:
Հարձակվողը 50-60 տարեկան տղամարդ է եղել: Երեխաների վրա հարձակվելուց հետո նա հարվածներ է հասցրել ինքն իրեն և մահացել է գիտակցության չգալով:
Միջադեպը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակ առավոտյան 7:45-ին Նոբորիտո կայարանում: Ոստիկանությունը 2 դանակ է հայտնաբերել դեպքի վայրում: Այժմ քննիչները փորձում են պարզել հարձակվողի ինքնությունը:

В японском городе Кавасаки под Токио мужчина с ножом напал на группу учеников начальных классов частной школы Каритас, когда они ждали школьный автобус.
Первоначально полиция сообщала, что в результате 13 учениц 6–7 лет и трое сопровождавших их взрослых пострадали. Отмечалось, что у одного ребенка и одного взрослого нет признаков жизни. Позже полиция подтвердила гибель девочки, пишут «Ведомости» со ссылкой на агентство Kyodo.
Нападавшим оказался мужчина 40–50 лет. После нападения на детей он нанес себе ранения. Какое-то время он находился в критическом состоянии, но позже умер, не приходя в сознание.
Инцидент произошел примерно в 7:45 утра по местному времени на станции Ноборито. На месте преступления полиция обнаружила два ножа. Сейчас следователи пытаются установить личность подозреваемого.