29 Մայիս 2019 - 10:36 AMT
«Գահերի խաղը» սերիալում Ջոն Սնոուի դերակատար Քիտ Հարինգթոնը դիմել է վերականգնողական կենտրոն՝ ալկոհոլիզմից և սթրեսից ձերբազատվելու համար: Ինչպես հայտնում է Page Six-ը աղբյուրների վրա հղումով, դերասանին օգնություն է պահանջվել սերիալի ավարտից հետո:
«Նա հասկացավ, որ սա վերջն է, սա այն էր, ինչի վրա իրենք այդքան ջանադրաբար աշխատեցին մի քանի տարի շարունակ»,-պատմել է պարբերականին դերասանի ընկերը:
Ըստ պարբերականի, Հարինգթոնը մոտ մեկ ամիս է, ինչ Քոնեքթիկուտի առողջարարական կենտրոնում է: Նա այնտեղ էր եկել սերիալի վերջին եթերաշրջանի վերջին սերիայի թողարկումից մի քանի շաբաթ առաջ, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Դերասանը հոգեբանական թրենինգների է մասնակցում, պայքարում է սթրեսի և բացասական զգացմունքների հետ: Կենտրոնում մեկ ամսվա համար վարձը 120 հազար դոլար է:
«Հարինգթոնը որոշել է օգտագործել դադարն իր ժամանակացույցում, որոշ ժամանակ առողջարարական կենտրոնում անցկացնելու համար, որպեսզի լուծի իր խնդիրների մի մասը»,-ասել է դերասանի ներկայացուցիչը:
2011-ից ցուցադրվող «Գահերի խաղը» ֆենտեզի սերիալն ամենաթանկերից է հեռուստատեսության պատմության մեջ՝ վերջին եթերաշրջանի մեկ սերիայի նկարահանումը միջինը 15 մլն դոլար է պահանջել: Սերիալը բազում պարգևներ է ստացել լայնածվալ նկարահանումների և բազում հայտնի դերասանների մասնակցության շնորհիվ:

Исполнитель роли Джона Сноу в сериале «Игра престолов» Кит Харингтон обратился в центр реабилитации для того, чтобы справиться с алкоголизмом и стрессом. Как сообщает Page Six со ссылкой на источники, актеру понадобилась помощь из-за окончания сериала.
«Он понял, что «это конец», это было то, над чем они так усердно работали на протяжении нескольких лет», – рассказал изданию друг актера.
По информации издания, Харингтон находится в оздоровительном центре в штате Коннектикут около месяца. Он приехал учреждение за несколько недель до выхода финальной серии заключительного сезона «Игры престолов», пишет ТАСС.
Актер проходит психологические тренинги, практикует медитацию для борьбы со стрессом и негативными эмоциями. Месяц пребывания в центре стоит $120 тыс.
«Харингтон решил использовать перерыв в своем графике, как возможность провести некоторое время в оздоровительном центре, чтобы решить некоторые свои проблемы», – отметил представитель актера.
Сериал создан по мотивам цикла романов «Песнь льда и пламени» (A Song of Ice and Fire) Джорджа Мартина.
Первая серия вышла на экраны 17 апреля 2011 года. С тех пор сериал приобрел большую популярность во всем мире, премьеру заключительной серии финального восьмого сезона 19 мая посмотрели рекордные 19,3 млн человек.