29 Մայիս 2019 - 10:44 AMT
Իսպանական «Բարսելոնան» ցանկանում է վերադարձնել հարձակվող Նեյմարին, որն այժմ հանդես է գալիս ֆրանսիական ՊՍԺ-ի կազմում: Այդ մասին ասվում է լրագրող Ժերար Ռոմերոյի Twitter-ի աքաունթում:
Ըստ աղբյուրի, կատալոնացիները բանակցություններ են սկսել բրազիլացու տրանսֆերի մասին: Գործարքի մաս կարող է կազմել «Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Ուսման Դեմբելեն: Հաջողության դեպքում ֆրանսիացին կտեղափոխվի Փարիզ: Նշվում է, որ բանակցությունները դեռ սկզբնական փուլում են, գրում է Lenta.ru-ն:
Մայիսի 27-ին հայտնի դարձավ, որ Նեյմարին ցանկանում է գնել «Ռեալը»: Ըստ իսպանական ԶԼՄ-ների, մադրիդցիները պատրաստ են նրան տարեկան 70 մլն եվրո առաջարկել: Փարիզյան թիմում Նեյմարը տարեկան մոտ 36,5 մլն եվրո է ստանում:
Ապրիլի վերջում «Բարսելոնայի» նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն խոստովանեց, որ ուրախ կլիներ, եթե Նեյմարն ակումբ վերադառնար: ԶԼՄ-ները հայտնում էին, որ բրազիլացին դժգոհ է Ֆրանսիայի առաջնության մակարդակից:
Նեյմարը հանդես է եկել Բարսելոնայի կազմում 2013-17թթ.: 2017-ի ամռանը նա տեղափոխվեց ՊՍԺ ռեկորդային 222 մլն եվրոյով:

29 Май 2019 - 09:24 AMT
Испанская «Барселона» желает вернуть нападающего Неймара, ныне выступающего за французский ПСЖ. Об этом сообщается в Twitter-аккаунте журналиста Жерара Ромеро.
По информации источника, каталонцы начали переговоры о трансфере бразильца. Частью сделки может стать полузащитник «Барселоны» Усман Дембеле. В случае успеха француз переедет в Париж. Отмечается, что переговоры находятся на ранней стадии, пишет Lenta.ru.
27 мая сообщалось, что купить Неймара хочет мадридский «Реал». По информации испанских СМИ, мадридцы готовы предложить игроку зарплату в 70 миллионов евро в год. В парижской команде Неймар зарабатывает около 36,5 миллиона евро в год.
Неймар выступает за ПСЖ с лета 2017 года. Тогда за его трансфер парижане заплатили «Барселоне» рекордную сумму — 222 миллиона евро. В составе нынешнего клуба бразилец дважды выиграл чемпионат Франции. В сезоне-2018/19 27-летний форвард провел за ПСЖ 28 матчей, в которых забил 23 мяча и отдал 13 голевых передач.