1 Հունիս 2019 - 07:23 AMT
Ցյուրիխի հարավ-արևմուտքում անհայտ անձը պատանդ է վերցրել մի բնակարանի բնակիչների, որի հետևանքով 3 մարդ է զոհվել: Այդ մասին հայտնել է Շվեյցարիայի ոստիկանությունը:
Զինյալը, որի անունը չի հրապարակվում, երկու կանանց է պատանդ վերցրել մայիսի 31-ի առվոտյան մոտ 5-ի սահմանում: Ոստիկնությունը եկել է հարևանի ահազանգով, որը կանանց բղավոցներ և օգնության կանչեր է լսել: 3 ժամ ոստիկանները պատուհանից բանակցել են հանցագործի հետ: Նա հայտարարում էր, որ 2 պատանդ ունի և սպառնում էր սպանել նրանց, եթե ոստիկանությունը չհեռանա, հայտնում է BBC-ին:
Բանակցողները շարունակել են շփումները զինյալրի հետ, արդյունքում մոտ 8:00-ին նա համաձայնվել է հանձնվել 10 րոպեների ընթացքում: Սակայն, նույն պահին բնակարանում կրակոցներ են հնչել: Ոստիկանությունը ներխուժել է բնակարան և հայտնաբերել այնտեղ 60-ամյա տղամարդու և 2 կանաց՝ 34 և 38 տարեկան՝ բոլորը կրիտիկական վիճակում: Բոլորը տեղում մահացել են: Բնակարանում ատրճանակ է հայտնաբերվել:
Դեռևս հայտնի չէ՝ հայտնաբերված տղամարդն էր պատանդ վերցնողը, թե նա մյուս երկու զոհերի հարզատն էր, հայտնում է ոստիկանության մամուլի քարտուղար Յուդիթ Հյոդլը:

Трое человек погибли в результате захвата заложников в квартире на юго-западе Цюриха, сообщила швейцарская полиция.
Вооруженный мужчина, имя которого не называется, захватил двух женщин около пяти утра 31 мая. Полиция приехала по вызову соседа, который слышал женские крики и мольбы о помощи. В течение трех часов полицейские вели переговоры с захватчиком через окно. Он заявил, что удерживает двоих заложниц и угрожал убить их, если полиция не уедет, пишет BBC.
Команда переговорщиков продолжала контакты с вооруженным мужчиной, и в итоге около 8:00 он согласился сдаться в течение 10 минут. Однако тут же в квартире началась стрельба. Полиция ворвалась в помещение и обнаружила там 60-летнего мужчину и двух женщин, 34 и 38 лет, в критическом состоянии. Все трое скончались от ран на месте. В квартире найден и пистолет.
Пока неясно, был ли найденный в квартире мужчина захватчиком, и был ли он родственником двоих других жертв, сообщила пресс-секретарь полиции Юдит Хёдль.