ԱՄՆ արևելքում գտնվող Վիրջին Բիչ քաղաքում մայիսի 31-ի երեկոյան պաշտոնյան անկանոն կրակ է բացել քաղաքապետարանի շենքում՝ առնվազն 12 մարդ սպանելով: Եվս 6 մարդ վիրավորվել է:
Պատահարի վայր ժամանած ոստիկանների և հանցագործի միջև փոխհրաձգություն է եղել: Ոստիկաններից մեկին փրկել է զրահաբաճկոնը, իսկ հարձակվողը սպանվել է, գրում է Deutsche Welle-ն: Այս պահի դրությամբ դրդապատճառների մասին ոչինչ հայտնի չէ: Ըստ տեղի ոստիկանության պետ Ջեյմս Սերվերի, հարցերը դեռևս պատախաններից շատ են:
Միջադեպի հետ կապված WAVY տեղական հեռուստաալիքը հայտնել է, որ մայիսի 30-ին քաղաքապետարանի աշխատակիցը, որը երկար տարիներ էր աշխատել իր պաշտոնում, ազատվել է աշխատանքից: Սակայն Սերվերան հերքել է այդ տեղեկությունը:

В городе Вирджиния Бич на востоке США местный чиновник вечером 31 мая открыл беспорядочную стрельбу в здании городской администрации, убив как минимум 12 человек. Еще шестеро получили ранения.
Прибывшие на место происшествия полицейские вступили в перестрелку с преступником. При этом пуля попала в одного из них. От смерти полицейского спас бронежилет. Сам нападающий получил смертельное ранение, пишет Deutsche Welle.
На данный момент ничего неизвестно о мотивах преступника. По словам начальника местной полиции Джеймса Сервера, «у следствия сейчас имеется больше вопросов, чем ответов».
В связи с инцидентом местный телеканал WAVY сообщил, что 30 мая служащий городской администрации, долгие годы проработавший в своей должности, был уволен. Однако Сервера опроверг эту информацию.