Մոսկավյում «Մեդուզայի» լրագրող Իվան Գոլունովի աջակցության ցույցից 549 մարդ է ձերբակալվել, հայտնում է «ՕՎԴ-ինֆոն»:
Մոսկվայի ՆԳՆ վարչությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ակցիային մասնակցել է 1200 մարդ, որից 200-ը ձերբակալվել է: 23:38-ին գերատեսչությունը հաղորդագրություն է հրապարակել, որի համաձայն ոստիկանության բաժանմունքներում դեռևս 4 մարդ կա, մյուս բոլորին ազատ են արձակել, գրում է «Վեդոմոստին»:
Գոլունովի աջակցության երթը տեղի է ունեցել հունիսի 12-ին: Ձերբակալությունները սկսվեցին 12:00-ին ակցիայի մեկնարկից անմիջապես հետո:
Հունիսի 6-ին ՌԴ ոստիկանությունը ձերբակալել էր լրագրող Գոլունովին թմրանյութերի իրացման կասկածանքով: Գոլունովը չի ընդունել մեղքը և հայտարարել է, որ թմրամիջոցներն իրենը չեն: Հետապնդումը նա կապում է իր մասնագիտական գործունեության հետ, մասնավորապես, Մոսկվայում թաղման բիզնեսի հետաքննության հետ: Հունիսի 11-ին լրագրողից հանել են բոլոր մեղադրանքներն ու ազատ արձակել:

Количество задержанных на несогласованной акции в Москве в поддержку журналиста «Медузы» Ивана Голунова составило 549 человек, сообщает проект «ОВД-инфо».
Управление МВД по Москве ранее сообщало, что в акции приняли участие 1200 человек и 200 из них были задержаны. В 23:38 ведомство опубликовало сообщение, согласно которому в отделах полиции остаются четыре человека, все остальные отпущены, пишут «Ведомости».
Марш в поддержку Голунова прошел 12 июня. Задержания начались практически сразу после начала акции, стартовавшей в 12:00 у метро «Чистые пруды».
6 июня полиция задержала Голунова по подозрению в сбыте наркотиков. Голунов не признал вину и заявил, что наркотики ему подбросили. Он связал преследование со своей профессиональной деятельностью, в частности с расследованием похоронного бизнеса в Москве. 11 июня с журналиста сняли все обвинения и освободили.