ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է նոր նախագահական ընտրարշավ սկսելու մասին, նա մտադիր է հաղթել 2020-ին կայանալիք ընտրություններում: Նման հայտարարությամբ Թրամփը հանդես է եկել իր կողմնակիցների առջև Ֆլորիդա նահանգի Օրլանդո քաղաքում:
ԱՄՆ նախագահն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն այժմ բարգավաճում է և ընթանում է դեպի նոր նվաճումներ: «Մեր տնտեսությունը նախանձի առարկա է ամբողջ աշխարհի համար, հնարավոր է, լավագույն վիճակում է մեր երկրի ամբողջ պատմության ընթացքում»,-վստահ է նա, գրում է «Վեդոմոստին» CNN-ի վրա հղումով:
Թրամփը հիշեցրել է, որ իր նախագահության ընթացքում պատժամիջոցներ է սահմանել ՌԴ դեմ և Եվրոպայի համար էներգակիրների այլընտրանքային աղբյուրներ տրամադրել՝ լուրջ մրցակցություն ստեղծելով Մոսկվայի համար: «Ոչ ոք ավելի կոշտ չի եղել ՌԴ հանդեպ, քան Դոնալդ Թրամփը»,-ասել է նա:
ԱՄՆ նախագահի 59-րդ ընտրությունները տեղի կունենան 2020-ի նոյեմբերի 3-ին: Կուսակցական ակտիվիստների առաջին ժողովները տեղի կունենան 2020-ի փետրվարին Այովա նահանգում: Դեմոկրատների համագումարը, որտեղ կառաջադրվի կուսակցության թեկնածուն, տեղի է ունենալու 2020-ի հուլիսի 13-16-ին Միլուոկիում: Հանրապետականների համագումարը նախատեսված է 2020-ի օգոստոսի 24-27-ը:

19 Июнь 2019 - 07:38 AMT
Президент США Дональд Трамп объявил о старте своей новой президентской кампании, он рассчитывает выиграть выборы, которые пройдут в 2020 году. С таким заявлением Трамп выступил перед сторонниками в городе Орландо (штат Флорида).
Американский лидер подчеркнул, что США сейчас процветают и идут к новым высотам. «Наша экономика служит предметом зависти для всего мира, возможно, она в лучшем состоянии за всю историю нашей страны», – уверен он, пишут «Ведомости» со ссылкой на телеканал CNN.
Трамп напомнил, что во время своего президентства он ввел санкции против России и предоставил альтернативные источники поставок энергоносителей для Европы, создав серьезную конкуренцию Москве. «Никто не проявлял большей жестокости по отношению к России, чем Дональд Трамп», – заявил Трамп.
59-е выборы президента США пройдут 3 ноября 2020 года. Первые собрания партийных активистов состоятся в штате Айова в начале февраля 2020 года. Съезд демократов, на котором будет выдвинут кандидат в президенты от демократической партии, запланирован на 13–16 июля 2020 года в Милуоки (штат Висконсин). Республиканцы проведут съезд с 24 по 27 августа 2020 года в городе Шарлотт (штат Северная Каролина).