Հունիսի 20-ի երեկոյան Թբիլիսիում բողոքի ցույց է սկսվել խորհրդարանի շենքի մոտ: Առիթ է հանդիսացել ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Սերգեյ Գավրիլովի մասնակցությունը Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 26-րդ նստաշրջանին: Ցուցարարները դեմ են հանդես եկել նաև իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությանը և այրել են նրա դրոշը: Ոստիկանությունը ցրել է ցուցարարներին արցունքաբեր գազի, ջրցան մեքենաների և ռետինե փամփուշտներով կրակոցների օգնությամբ:
Ավելի ուշ վրացական ընդդիմության առաջնորդները հայտարարել են, որ մտադիր են բողոքի նոր ակցիա անցկացնել հունիսի 21-ի երեկոյան: Բացի այդ, հունիսի 21-ին մեկնարկում է Tbilisi Open Air փառատոնը, որի շրջանակում 4 հարթակում ավելի քան 60 երաժիշտ հանդես կգա տարբեր երկրներից: Փառատոնը կտևի մինչև հունիսի 23-ը:
Tbilisi Open Air 2019-ը կանցնի Lisi Wonderland-ում:
Իսկ հունիսի 19-ին մեկնարկել է «Թբիլիսի փրայդ» միջոցառումների շարքը, որոնք նվիրված են սեռական և գենդերային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներին և նրանց ծնողներին: Հունիսի 22-ին Թբիլիսիում առաջին անգամ երթ է անցկացվելու, որին նախատեսվում է ԼԳԲՏ հանրույթի ներկայացուցիչների ու աջակիցների, ընտանիքների անդամների ու ընկերների, Եվրամիության և հարևան երկրների քաղաքացիների մասնակցություն:
Ըստ «Թբիլիսի փրայդի» կազմակերպիչների, վերջին օրերին կազմակերպիչ թիմը բարդ իրավիճակում է հայտնվել: «Ոչ ֆորմալ ավազակային խմբերը, որոնք մտադիր են պարեկել Թբիլիսիի փողոցները, մեզ հետ ֆիզիկական հաշվեհարդար տեսնելու նպատակով, սպառնալիք են ոչ միայն մեզ և ԼԳԲՏ հանրության, այլ նաև բոլոր նրանց համար, որոնց ագրեսիվ տրամադրված քաղաքացիները «այլ» կհամարեն: Մենք մտադիր ենք ստիպել իշխանություններին պաշտպանել մարդու իրավուքները և կատարել Սահմանադրությամբ ստանձնած պարտավորությունները»,-ասվում է կազմակերպիչների հայտարարության մեջ: :

Позже лидеры грузинской оппозиции заявили о планах провести новую акцию у здания парламента вечером 21 июня.
Кроме того, 21 июня стартует десятый фестиваль Tbilisi Open Air, в рамках которого на четырех фестивальных сценах выступят 60 музыкантов из разных стран. Фестиваль продлится до 23 июня.
Tbilisi Open Air 2019 пройдет в Lisi Wonderland – территории близ озера Лиси в пригороде Тбилиси, где для гостей будет работать кемпинг и фуд-корты.
А 19 июня открылась серия мероприятий «Тбилиси прайд»,посвященных представителям сексуальных и гендерных меньшинств и их родителям. 22 июня в грузинской столице впервые состоится «Марш гордости». Планируется, что в шествии примут участие представителям ЛГБТ-сообщества, поддерживающие ЛГБТ-сообщество общественные группы, члены семей, друзья, представители международных организаций и дипломатического корпуса, граждане Евросоюза и соседних стран.
По словам организаторов «Тбилиси прайда», в последние дни команда «Тбилиси прайда» оказалась в сложной ситуации: «Неформальные бандформирования, которые намерены патрулировать на улицах Тбилиси с целью физической расправы над нами, создают угрозу не только нам и представителям ЛГБТ-сообщества, но и всем тем, кого агрессивно настроенные граждане считают «другими». Мы собираемся вынудить власти защищать права человека и выполнять обязательства в соответствии с Конституцией страны. Мы выходим, чтобы вновь заявить о вызовах, с которыми сталкиваются представители ЛГБТ-сообщества. Мы выходим еще и потому, что сегодня в опасности грузинская государственность и демократические институты».